בחירת דלתות פנים לבית בליווי מעצב פנים מומחה

דלתות הפנים נחשבות לחלק מאוד נכבד בעיצוב הבית, הן למעשה הרושם הראשוני ולחיצת היד הראשונה שכל אורח מקבל בהגיעו לבית. דלתות כניסה תופסות מקום מאוד מרכזי בכול החלל של הבית, לכן חשוב שלכול בחירה של דלת פנים תיקחו ליווי של מעצב פנים מומחה.

דלתות פנים מעוצבות מהוות פריט מאוד עיצובי ומסוגנן, לכן יהיה חשוב לבחור בדלת שהיא בעלת סגנון שמותאם לכול הסגנון העיצובי של הבית, דלת שתרמוז על העיצוב הפנימי של הבית. לדוגמא, בית שהסגנון שלו מעוצב בסגנון מודרנית תתאים לו דלת בסגנון זהה, דלת שמעוצבת בקו נקי ללא פיתוחים והבלטות מיוחדות, הדלת תהיה ברוב המקרים בגוון שהוא בהיר, הידית שתבחר לדלת תתאים גם לכול העיצוב הנקי והאסתטי.

בחירה של דלתות בליווי של מעצב פנים                                                                            

מעצב פנים מומחה יידע לעצב את דלת פנים בצורה מדויקת לעיצוב של הבית, הוא ידע להתאים את הצבעים, הטקסטורה והסטייל לדלת. דלתות פנים לבית שמעוצב בסגנון שהוא כפרי, יבחר עוברכם המעצב, בדלת שהיא מעץ בגוון כהה ובסגנון קלאסי יותר ועוד.

עיצוב פנים מטרתו לבחון את כול החלל עצמו של הבית על כול המרכיבים שלו, עיצוב פנים משמע לחבר בין כול הפריטים שנבחרו מראש לבית באופן כזה שיאפשר הרמוניה, לכן כשמעוניינים בהשוואה לבית שהוא עם מראה יוקרתי או אצילי ומעוניינים להעניק תחושה של עוצמה והדר, יהיה מומלץ לבחור בדלת שהיא לא קונבנציונאלית ולא רגילה במידות שלה, אלא גבוהה יותר או רחבה יותר ועוד. מומלץ יהיה לבחור בדלת שהיא גבוהה גם כשהתקרה נמוכה, דלת גבוהה תספק אשליה ומראה של גובה עוצמה ועוד. בחלל בהם יש מעבר אל הדלת הצרה מומלץ יהיה לבחור בדלת שהיא מפורמייקה או מציפוי פורניר בעלת פסים מה שמקנה תחושה של דלת הרבה יותר רחבה.

דלתות במשרדים                                                                                             

במשרדים ובמקומות שהם כניסה לחדר שרות שהוא חשוך, שאין בו חלון או אוורור, מומלץ יהיה לבחור בדלת עץ שמשולבת עם זכוכית חלבית או זכוכית שהיא דקורטיבית, זאת בכדי להחדיר את האור הטבעי או האור המלאכותי לתוך החלל החשוך.

אם כן, כשאתם מגיעים עם מעצב הפנים שלכם לבחור דלת פנים, יהיה עליכם להתייחס לכמה פרמטרים: דלת שצריכה להיות משולב באופן הרמוני עם הריצוף או הפרקט, יש לבחור בגוון שהוא זהה כמו שניתן, רצוי לא ליצור ניגוד בצבע של הדלת לקרקע.

חשוב שהדלת תהייה בגוון שהוא זהה כמה שניתן לגוון השולט בקירות שסובבים אותה, או לעומת זאת להשתלב. גם מבחינה צורנית חשוב שהדלת תתאים לסגנון הריהוט שיש בחלל. לא פחות מזה כדאי שהדלת תהיה יפה ומרשימה, שכן היא הכניסה לכול החלל האישי שלכם וחשוב שתשאיר את הרושם הנכון שבוא אתם מעוניינים.