התאמת דלתות פנים לבית למטבח

עיצוב הבית משחק תפקיד משמעותי ביותר בסגנון הבית, ובאופן שבו הוא נתפס על ידי הסביבה. ככל שהבית שלנו יהיה הומוגני, מעוצב ובעל סגנון אחיד וייחודי, כך הוא גם ייראה יפה, יוקרתי ומושקע יותר. על אף שלא תמיד ניתן לעצב את הבית בדיוק לפי החזון שלנו, בשל שלל סיבות שונות (כמו למשל שיקולים כלכליים), רצוי בכל זאת לבחור בחדר אחד דומיננטי בבית ולהוסיף לו אלמנט עיצובי כלשהו. קיימות שלל דרכים לעצב את הבית והמטבח, כאשר הפשוטה והבולטת שבהן, היא הוספת פריטי ריהוט או דלתות על מנת "להקפיץ" את מראה הבית ולשדרג אותו. לפניכם כל מה שצריך לדעת על התאמת דלתות פנים לבית למטבח.

מהן דלתות פנים?

דלתות פנים הן דלתות שמטרתן העיקרית היא הפרדת החדרים בתוך הבית, וזאת בניגוד לדלתות חיצוניות. בשל העובדה הזו, דלתות הפנים יהיו מעוצבות ויפות יותר, ופחות מאסיביות מדלתות חוץ. דלת פנים לבית מאפשרת לנו להוסיף לבית שלל אלמנטים עיצוביים, הנגזרים למשל מחומר הגלם של הדלת, אם יש עליה דוגמה מסוימת, צריבת זכוכית ועוד. דלתות חוץ יהיו לרוב יותר פשוטות ו"סטנדרטיות".

כיצד נתאים דלתות פנים לבית למטבח?

התאמת דלתות פנים לחללי הבית, ובייחוד למטבח תלויה בפרמטרים רבים. מדובר על קו וסגנון העיצוב של המטבח. האם הוא מעוצב בסגנון כפרי או מודרני. בחומרים הדומיננטיים שבחדר כמו ריהוט עץ לעומת ריהוט למשל מאלומיניום. בבחירת דלת פנים לבית, נשקול את כל האפשרויות.

בבואנו להתאים דלת פנים לבית או דלת פנים למטבח, עלינו לקחת בחשבון לא רק את העדפותינו ואת הטעם האישי שלנו, אלא גם שאר הרכיבים בסביבה, שיגרמו לבחירת דלת מחמיאה וזורמת עם עיצוב המטבח. אם היא תהיה יוצאת דופן ולא הרמונית לעיצוב המטבח, תהיה זו סתירה לעיצוב הומוגני, אחיד ויוקרתי יותר.

עמידות היא מילת המפתח

על אף שעיצוב הדלת והתאמתו לעיצוב שאר הבית הוא פרמטר חשוב מאוד, יש לקחת בחשבון גם את עמידות הדלת וחומרי הגלם מהם היא עשויה. בחדרי מקלחת, למשל, נעדיף לבחור בדלת פנים לבית חזקה ועמידה יותר למים שאינה מתנפחת ואינה סופגת לחות. גם במטבח, נעדיף לרוב לבחור בדלת פנים לבית העמידה ללחות ולשינויי טמפרטורה, בייחוד אם היא מוצבת קרוב לאדי הבישול. יצירת מרחק, יבטיח  את עמידות הדלת למשך שנים רבות יותר, ויחסוך מאתנו את הצורך והעלויות ברכישת דלת חדשה למטבח לעיתים קרובות. כלומר, לפני שאנו רוכשים דלת פנים לבית כלשהי, חשוב מאוד להבין לאיזה חדר אנו מייעדים אותה, מהם הצרכים של החדר, כמה תכוף השימוש בה ועוד.