כיצד למגן את דלת הכניסה לבית

קיימים מעט מאוד דברים אשר חשוב כי יהיו הן יפים והן ממוגנים באותה המידה –  למרבה הפלא, דלתות הכניסה משתייכות לרשימה נדירה זו. במידה רבה, מדובר אך ורק באביזר החיוני לבטיחות שלנו. לא בכדי יש כיום אינספור סוגים של דלתות ומנגנוני נעילה המאפשרים להיות רגועים לחלוטין בכל הקשור לבטיחות הבית, כולל צילינדרים מורכבים, מפתחות שלא ניתנים להעתקה, מנגנונים כפולים ואפילו נעילה אלקטרונית על בסיס קוד או אצבע. יחד עם זאת, באמצעות הקפדה על יצירת מעטפת כוללת ובטיחותית שלוקחת בחשבון גם את המראה החיצוני וגם את המאפיינים הבטיחותיים, ניתן להשיג את התוצאות הטובות ביותר.

 

אילו סוגי מנעולים קיימים בשוק?

ניתן למצוא שלושה סוגי מנעולים בסיסיים בשוק הדלתות:

  • מנעול לשונית פשוט – נעילה לא מומלצת לבתים או לדירות, משום שמדובר בסוג המנעול הפשוט ביותר לפריצה ולשכפול, והם מתאימים יותר לנעילת דלתות פנימיות בבית, מגירות שונות וכו'. מנעולים אלה זולים ונגישים, וזו גם סיבה נוספת לכך שהם לא מתאימים לנעילה של הבית.
  • מנעולי צילינדר – הסוג הנפוץ ביותר כיום לסגירה של הבית. ניתן להתאים מנעולי צילינדר גם לדלתות פלדלת מוכרות או עבור דלת כניסה מעוצבת באופן אישי או מיוחד. עיצוב ובטיחות בהחלט הולכים ביחד כאשר מדובר בדלתות איכות.
  • מנעולים חבויים – סוג נוסף של מנעולים שיכול לשמש יותר לחלונות הזזה הוא אחד שדורש מאמץ רק על מנת למצוא אותו. זהו פתרון מעולה עבור דלתות הזזה של מרפסות אשר מונעות פריצה בצד זה, העלול להיחשב כחוליה חלשה בבית שבו יש דלת כניסה מאובטחת היטב. כדאי מאוד ליצור פתרונות נעילה בטיחותיים במיוחד גם בחלק הזה בבית. יתרונם הגדול ניכר בכך שהם נפתחים אך ורק מצד אחד.
  • מנעולים עליונים – המכונים פאבלוקס מהווים תוספת בטיחותית לדלתות, שילוב של מנעול אקסטרא על מנת להקשות את הליך הפתיחה והפריצה של הדלת. הם נמצאים בגובה הפנים, מעל המנעול הרגיל. מדובר בהוספה
  • רגילה, המגבירה את אפקט הבטיחות בדלתות שחומר הגלם העיקרי שלהן הוא עץ.

 

האם ניתן לשלב בין ביטחון לבין דלת כניסה מעוצבת ומרשימה?

באמצעות בחירה באמצעי מיגון מתאימים ניתן לקבל גם דלת כניסה מעוצבת, שתענה על כל הדרישות האסתטיקה והביטחון כאחת ולבצע זאת באופן נוח, נגיש ואיכותי לכל הדעות. בסופו של דבר, יופי הוא דבר יחסי אך ביטחון הוא עניין מוחשי שפעמים רבות גם דורש שדרוגים נוספים לאורך הזמן. באמצעות בחירה מדוקדקת של הפריטים השונים והקפדה על עדכונם במידת הצורך, תתקבל התוצאה הטובה והרצויה ביותר.