מה חשוב לדעת לפני שבוחרים דלת לבית

אם אתם עומדים לקנות דלת חדשה לבית שלכם, בהחלט לא כדאי להיחפז בבחירה. גם כאשר רוצים להחליף את דלתות הפנים ובוודאי אם רוצים להחליף את דלת הכניסה, חשוב להתחשב בכמה וכמה דברים לפני שבוחרים. כדי שתוכלו להיות באמת מרוצים, כדאי שתימנעו מטעויות שרבים אחרים עושים. נספר לכם כל מה שחשוב לדעת בעניין זה.

 

רואים תוצאות עוד לפני שבוחרים

ישנם אנשים שניחנו ביכולת מפותחת של הדמיון ובראייה מרחבית משוכללת. אנשים כאלה יכולים לדמיין בדיוק איך הבית שלהם ייראה לאחר שיחליפו את דלתות הפנים או את דלת הכניסה. אבל מרבית האנשים שאינם מעצבי פנים או אדריכלים לא באמת יבינו איך תיראה התוצאות הסופית ללא עזרים מוחשיים.

כיום, אפשר בהחלט לראות את התוצאות עוד לפני שבוחרים ושרוכשים. אין צורך להיעזר רק בקטלוג שלא תמיד מעניק הדמיה טובה ומספקת. כדאי לבחור בדרך הפעולה של מקצוענים בכירים ולהיעזר בהדמיה אדריכלית. באמצעות הדמיה משוכללת, תוכלו לראות ולהבין איך תיראה הדלת בסביבתה הטבעית. התוצאה אינה מספיק טובה כשמדמים דלת מסוג מסוים? ללא כל קושי משנים ומחליפים לסוג אחר, ורק כאשר התוצאה משביעת רצון – בוחרים ורוכשים.

 

בחרו נכונה את דלתות הפנים

כאשר רוכשים דלתות פנים ורוצים לעשות זאת באופן מיטבי, כדאי להחליט האם רוצים דלת מעץ מלא או שמעדיפים דלת מחומר אחר (או משילוב של מספר חומרים). שימו לב לעיצוב של הדלת, אך גם למשקל שלה. יש בנמצא דלתות קלות במיוחד ויש גם דגמים בעלי צירים נסתרים. לחדרים קטנים בהחלט כדאי לשקול התאמה של דלת הזזה. יש דלתות נסתרות, שניתן להתקין כך שייכנסו לתוך כיס מובנה בקיר במקום שימוש במסילה. כמו כן, יש בנמצא דלתות ממוגנות בפני מים, והן טובות מאוד להתקנה בחדר האמבטיה.

דלתות פנים יכולות להיות מעוצבות במראה סטנדרטי, אך יש בנמצא גם דלתות שיתאימו עבורכם באופן אישי. ללא ספק, יש כאן גם שאלה של תקציב וכן של רמת האבזור והעיצוב הכללי של הבית. ככל שהבית מושקע ומעוצב יותר, כך כדאי להשקיע יותר גם בדלתות הפנים בעיצוב מיוחד ובעל מעוף.

 

דלת כניסה – חלון הראווה שלכם אל העולם

בחרתם כראוי את דלתות הפנים. אך מה לגבי דלת הכניסה? האם מספיק שתהיה זו דלת חזקה שתרתיע פורצים? אם חשיבה כזאת היתה פעם די מקובלת, הרי שכיום יופי, אסתטיקה, חוזק ועוצמה יכולים ללכת יד ביד. זכרו, דלת הכניסה היא גם חלון הראווה של הבית שלכם. יש כיום פתרונות מעוצבים להפליא, עם דלתות מעוצבות במגוון סגנונות. הדלת יכולה להיות מעוצבת במראה אחיד וחלק, אך יש גם אפשרות לעיצוב בעל קווים מושקעים או חריטות מיוחדות, וניתן אפילו לשלב בה חלון קטן, סורגים מרוקעים וזכוכית מחוסמת ועמידה במיוחד. הייתה לכם בעבר דלת בצבע סטנדרטי? כיום יש אפשרות לבחור דלת בצבעים מרהיבים, עזים ובעלי אמירה.