עיצוב הבית – למה לבחור בדלתות מעץ מלא לבית שלכם

דלתות עץ

עברתם לבית חדש – מזל טוב, אך לפני הכל לא לשכוח לבחור דלתות פנים כי זה חלק בלתי נפרד מהבית ומשפיע מאוד על עיצוב הדירה והחלל הפנימי. ישנם סוגים רבים של דלתות פנים, אם החלטתם לבחור דלתות מעץ מלא לבית – ישנן דרכים רבות להגיע לעיצוב מרשים ולדלת עמידה במיוחד.

שוק דלתות הפנים רווי בחברות, ברשתות מוכרות, במשווקים פרטיים, ביבואנים ובנגרים, המפרסמים טווח רחב של מחירים, עם פערים גדולים, והצרכנים לא תמיד יודעים אם היקר הוא הטוב ביותר או שאפשר להסתפק בדלת זולה. השוק מציע מגוון אין סופי של דלתות פנים, מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים דלתות פנים יש כמה שיקולים שצריך לקחת בחשבון, ובהם המילוי שממנו עשוי פנים הדלת, הציפוי החיצוני, סוג הצביעה, מה שקובע בסופו של דבר את רמת המחיר הוא רמת חומרי הגלם שמהם עשויה הדלת,  יש דלתות שאולי נראות יפות, אך בפועל הציפוי שלהן הוא למינציה מסוג נייר טפט, ומהן צריך להיזהר.

גם איכות ההרכבה חשובה כי היא תקבע בסופו של דבר את נוחות השימוש ואת העמידות לאורך זמן.

 

מה הצבע המתאים ביותר

צביעת דלתות היא אחד הנושאים היותר מרתקים שבעלי הדירות מעידים שהם היו צריכים לעסוק בו. תמיד ישנה הדילמה האם לצבוע בהתאם לתפאורת הצבע בחדר, או ללכת דווקא בקו הנגדי וליצור דיסוננס עיצובי מעוטר. אנו סבורים כי לרוב שמירה על הקיים יוצר בטחון עיצובי, אך ישנם מקרים בהם החדר נראה יותר מדי שמרני לכיוון מסוים – למשל חדר שכולו מעוצב בצבע חום או לחילופין – בצבע לבן, ואז נדרש איזשהו שינוי קוסמטי על מנת להכניס יותר חיים לחדר הזה מבחינת הגוון, לכן לכל אחד יש את השיקולים שלו בצביעת הדלת ועיצוב הבית, לכן אין צורך לחשוש אם זה הכיוון שלכם פשוט לכו על זה כי מה שחשוב זה שאתם תאהבו את זה.

 

מעצבים ונהנים

בשביל ליצור את בית נעים לחיות בו כמעט כמו שחלמת, לא תמיד צריך ישר לפנות למעצב פנים. אפשרי  ואף רצוי (על מנת לחסוך) לנסות קודם לעצב אותה בעצמכם. תחילה, שרטטו על דף איך תרצו שהבית יראה, ולאחר מכן ערכו רשימה של כלי עבודה אשר תצטרכו במהלך ההתעסקות בבית. על מנת לדייק ברשימה, מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע שמבין בתחום. הכלים לעיצוב הבית הם רבים ומגוונים, החל ממקדחה או צבע מתאים, וכלה במסמרים, ברגים ופטיש. הבית מחכה לעיצובה החדש, התחילו להשקיע בו החל מהיום הראשון של המעבר דירה, ואם בכל זאת הסתבכתם אולי עדיף שתקראו לבעל מקצוע, שיהיה מעבר נעים וקל.