צביעת דלתות עץ – מה צריך לדעת?

צביעת דלתות עץצביעה של דלתות פנים וחוץ העשויות מעץ יכולה להביא לשינוי עצום ומרהיב בבית או בדירה. במקום לרכוש דלת חדשה ניתן בעלות שווה לכל כיס לחדש את הדלת הקיימת וליהנות מעיצוב מרשים ויוקרתי. כדי לצבוע את הדלתות מעץ ניתן להזמין איש מקצוע מנוסה, אך אפשר גם לבצע את המלאכה לבד וליהנות מהעשייה המהנה.

בחירה נכונה של צבע לדלתות עץ

את הדלתות ניתן לצבוע בגוון דומה לצבע הקיים או להחליט לבצע שדרוג לעיצוב ולבחור בצבע חדש לחלוטין. עם זאת, חשוב לבחור בגוון המתאים לעיצוב הפנים בבית: צבע הדלת חייב להיות בהרמוניה עם גוון התקרות והקירות של המבנה, ובהתאמה לצבע ולטקסטורה של אריחי החיפוי והריצוף בבית.

באותה הזדמנות כדאי לצבוע גם את המשקופים. יש לרכוש בחנויות המובילות צבע מתאים לדלתות ולמשקופים מעץ. כדאי לבחור בגוון נעים לעין ולא צעקני במיוחד, אלא אם מעוניינים לעצב בית ססגוני. עיצוב הדלת משפיע על העיצוב הכללי בבית, ולעתים די בחידוש הצבע של דלת הכניסה ושל דלתות הפנים כדי ליצור שינוי מרענן ומרשים בבית.

צביעת דלת עץ, שלב אחר שלב

את הדלתות יש לצבוע רק לאחר פירוקן מהמקום. חשוב להקפיד על צביעת דלתות עץ בדיוק כמו אנשי המקצוע, כלומר: לאחר פירוק הדלת ממקומה יש להניח אותה על משטח עבודה ישר. מומלץ לפרק את הידיות ולאחר מכן יש לנקות ביסודיות את הדלת משאריות אבק ולכלוכים שהצטברו עם הזמן. חשוב לשייף דלת עץ לפני הצביעה, ואם מגלים סדקים וחורים בדלת יש למלא אותם בחומר מתאים שניתן לרכוש בכל חנות כלי עבודה.

אם מגלים סדקים עמוקים וגדולים בדלת חשוב למלא כל סדק במספר שכבות של חומרי מילוי. יש להמתין לפחות שעתיים בין שכבה אחת לאחרת, בהתאם להוראות היצרן של חומר המילוי.

לאחר מילוי הסדקים וייבוש האזור יש ללטש שוב את הדלת בנייר ליטוש עדין. לאחר הליטוש חשוב להעביר סמרטוט לח על פני כל הדלת כדי להסיר שאריות אבק. כעת ניתן להתחיל לצבוע את הדלת, ולשם כך חשוב לרכוש צבע מתאים לעץ באיכות גבוהה.

את הדלת כדאי לצבוע ברולר, אך את האזורים העדינים יש לצבוע בעזרת מברשת בגודל מתאים. חשוב להקפיד על צביעה ישרה ואחידה. לאחר שהשכבה הראשונה התייבשה יש לצבוע שכבה נוספת. לאחר ייבוש מוחלט של צד אחד הופכים את הדלת ומתחילים לצבוע את הצד השני. כאשר הדלת צבועה משני הצדדים יש להחזיר אותה בעדינות למקומה, וכעת נותר רק ליהנות מהשינוי המרענן ומהמראה האלגנטי.